Ćwiczenia: Równania różniczkowe zwyczajne

Obecność na zajęciach dydaktycznych jest wymagana.

Zaliczenie kursu:

  • W ramach kursu przewidziano 5 kartkówek, które będą miały miejsce począwszy od 3. zajęć. Kartkówki będą oceniane w skali od 0 do 4 punktów. Suma zdobytych punktów będzie podstawą do wystawienia oceny końcowej. Ocenę pozytywną otrzymują studenci, którzy uzyskają co najmniej 50% możliwych punktów.

  • Ponadto na ostatnich zajęciach przewiduje się kolokwium. Poprawkowe kolokwium odbędzie się przed sesją egzaminacyjną ( tylko jeden termin poprawkowy).

  • Wszystkie oceny pozytywne zostaną przepisane na wykład pod warunkiem obecności.

  • Studenci, którzy uzyskali pozytywną ocenę z wykładu, mogą ubiegać się o przepisanie tej oceny na ćwiczenia podczas wizyty na konsultacjach.

Aktywne uczestnictwo:

• Aktywne uczestnictwo w zajęciach przyniesie dodatkowe punkty na kolokwium. Każda aktywność i rozwiązywanie zadań na tablicy będą nagradzane plusem. Student z największą liczbą plusów wyznaczy próg do otrzymania 2 dodatkowych punktów na kolokwium, a pozostali studenci otrzymają punkty proporcjonalnie.

Prawo wglądu do prac:

  • Studenci mają prawo wglądu do swoich ocenionych kolokwiów w terminie podanym przez prowadzącego zajęcia.
Osoby, które ze względu na stan zdrowia, niepełnosprawność  lub inne obiektywne przesłanki mogą mieć szczególne potrzeby związane ze sposobem realizacji zajęć, zaliczenia bądź przygotowaniem materiałów proszone są o zgłoszenie się na konsultacje lub po zajęciach lub e-maila w tej sprawie. Będę starał się, aby na moich zajęciach każdy miał równe prawo do zdobycia wiedzy i rozliczenia się z niej.

Konsultacje:

https://web.usos.pwr.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/osoby/pokazOsobe&os_id=347112

https://duda.kmim.wm.pwr.edu.pl/

Literatura:

  1. Gewert, Skoczylas, Równania różniczkowe zwyczajne

  2. Myjak, Równania różniczkowe

  3. Krysicki, Włodarski, Analiza Matematyczna w zadaniach część II